DDOR (ni)je na prodaju

"Šanse da "DDOR Novi Sad" bude prodat trenutno su jako male, jer situacija u svetskom finansijskom sektoru sada nije povoljna za prodaju takve kompanije", izjavio je generalni direktor DDOR-a dr Kristijan Oto Noi i odbacio spekulacije o masovnom otpuštanju radnika. Povodom napisa u štampi o tome da italijanska osiguravajuća grupa "Fondijarija Saji", koja je od pre tri godine većinski vlasnik DDOR-a, namerava da proda taj svoj deo radi saniranja negativnih posledica svetske ekonomske krize, on je potvrdio da je to bila jedna od opcija. "U želji da konsoliduje svoje poslovanje u Italiji, zbog svetske ekonomske krize, Grupa Fondiaria Sai je razmatrala mogućnost da dodatna finansijska sredstva za brži oporavak poslovanja obezbedi prodajom jednog ili više delova grupe", rekao je Noi, napominjući da je samim tim razmatrana i mogućnost prodaje DDOR-a...

DDOR (ni)je na prodaju"Šanse da "DDOR Novi Sad" bude prodat trenutno su jako male, jer situacija u svetskom finansijskom sektoru sada nije povoljna za prodaju takve kompanije", izjavio je Tanjugu generalni direktor DDOR-a dr Kristijan Oto Noi i odbacio spekulacije o masovnom otpuštanju radnika.

Povodom napisa u štampi o tome da italijanska osiguravajuća grupa "Fondijarija Saji", koja je od pre tri godine većinski vlasnik DDOR-a, namerava da proda taj svoj deo radi saniranja negativnih posledica svetske ekonomske krize, on je potvrdio da je to bila jedna od opcija.

"U želji da konsoliduje svoje poslovanje u Italiji, zbog svetske ekonomske krize, Grupa Fondiaria Sai je razmatrala mogućnost da dodatna finansijska sredstva za brži oporavak poslovanja obezbedi prodajom jednog ili više delova grupe", rekao je Noi, napominjući da je samim tim razmatrana i mogućnost prodaje DDOR-a.

On je istakao da je "DDOR Novi Sad", posle uspešno obavljenog restrukturisanja, jedna od najuspešnijih kompanija u okviru "Fondijarije" i dodao da "ima dobre poslovne rezultate i spada u red najboljih franšiza za osiguranje u regionu, pa je tako i na 'Dilojtovoj' listi 50 najuspešnijih osiguranja u centralnoj Evrope".

DDOR je druga po veličini osiguravajuća kompanija u Srbiji i "izvesno je da će s takvim potencijalima njena vrednost ubuduće rasti", naglasio je Noi i napomenuo da ta kompanija nema potrebe za finansijskom podrškom svojih vlasnika.

Postojeća situacija Grupe "Fondijarija Saji", pa čak i promena vlasničke strukture, ako je ikada bude, ne može ni u kom slučaju da se odrazi na poslovanje DDOR-a i na aktivnosti te kompanije na srpskom tržištu, izjavio je njen generalni direktor.

Ističući da u DDOR-u "Novi Sad" ne postoji plan otpuštanja zaposlenih, Noi je napomenuo da se njihova produktivnost sad meri prema normama kakve postoje u sličnim kompanijama u EU.

"Niko od zaposlenih, čiji je rad efikasan, nema razloga da brine za svoje radno mesto", naglasio je prvi čovek DDOR-a i dodao da ta kompanija puno ulaže u dodatno obrazovanje i obuku zaposlenih, jer su ljudi njena najveća vrednost.

Kompanija "DDOR Novi Sad" , koju je pre tri godine "Fondijarija" kupila za 220 miliona evra, sad zauzima oko 26 odsto tržišta osiguranja u Srbiji, s prodajnom mrežom od 24 filijale i 46 ekspozitura. Ima 1.850 zaposlenih i oko 900.000 klijenata.

Grupacija "Fondijarija Saji" treća je po veličini osiguravajuća kompanija u Italiji, koja u oblasti osiguranja od auto-odgovornosti zauzima prvo mesto u toj zemlji, sa 23 procenta tržišnog učešća.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik